סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
תמונע (תיאטרון)
 
The Polish invasion ערב יצירה עצמאית פולנית
 
 

משך הופעה: כ4 שעות
 
תמונות היכן ומתי

צילום/מחול/פרפורמנס/מוסיקה
תאטרון תמונע בשיתוף המכון הפולני

תערוכת צילום – קריסטוף מילר – Stiches -
 
קריסטוף מילר (1962 – ספטמבר 2016 ) צלם עיתונות פולני שבעבודתו תיעד רגעים ואנשים מפולין ומאיזורים מדממים בעולם והצילומים שלו נעים מהתבוננות כואבת באכזריות האנושית עד לאירוניה וחמלה על מצב האדם.
הוא התחיל לצלם במחצית השנייה של שנות ה-80, אבל הצילומים הידועים שלו ביותר הופיעו רק בעשור שלאחר מכן.  באותה תקופה נסע מילר ברחבי העולם כצלם חדשות עבור העיתון גאזטה ויבורצ'ה, כשהוא מצלם באירועי התקשורת ה"חמים" ביותר: מאבקים מזוינים בבלקן, בצ'צ'ניה, באפגניסטן, בדרום אפריקה וכן רעב ביבשת אפריקה.  מילר פיתח את סגנונו הייחודי והרפלקטיבי כצלם חדשות המעורב רגשית, הדואג למצב האדם.
הישגיו עדיין מהווים גורם חיוני בשיח על מצב הפוטוז'ורנאליזם העכשווי.

התערוכה הנוכחית היא תוצאה של שיתוף פעולה בין המכון הפולני לתמונע, הרעיון של מפגש ישראלי ופולני דרך עדשת המצלמה חיפוש מבט על רגעים של קצוות. מילר ביקר באזורים האפלים של הנפש האנושית, התחכך באכזריות ובאלימות באזורי מלחמה מדממים ונאבק לשמור על מבט צלול ואנושי בתוך אזורים של חוסר אנושיות. מילר לא צילם רק מלחמות. לצד התמונות שמגיעות משדות הקרב ברחבי העולם, הוא מצלם רגעים של התבגרות, כאב, שנאה, והכל באירוניה וחמלה שיוצרים פנורמה רגשית אוניברסלית.
 
מופע #1 – פרפורמנס מוסיקלי
WE WILL FAIL
אלכסנדרה – vj פולין – מברלין

 
שם הפרויקט של אלכסנדרה גרונהולץ, מוסיקאית ואמנית גרפית - WE WILL FAIL -חוויה סוריאליסטית מהפנטת בא מתוך הארה:
"אני חושבת לא פעם על תפיסת המציאות.  כל אחד רואה אותה קצת אחרת.  החשיבה שלנו משפיעה על הדרך בה אנחנו מפרשים את מה שאנו רואים. צפייה איננה שוות-ערך לראיית הדברים כפי שהם.  במאבקים, הניצחון של האחד תמיד הכישלון של האחר.  העובדה שמשהו יכול להיות בו בזמן שחור ולבן היווה את נקודת ההתחלה לעבודה על האלבום הזה"

בהיותה גם אמנית ויזואלית, לא רק אמנית סאונד היא עובדת גם בדרכים קונספטואליות: "הכותרות נוצרו לפני תחילת העבודה באלבום – היד המרפאה/היד הנושכת – זה היה רצף לא הגיוני של מחשבות שישב לי בראש זמן רב – שני אלמנטים שלא ניתנים להפרדה – אך יוצרים איכשהו תצורה שלמה"
התוצאה הסופית נראית כתוצר של כאן ועכשיו. ההרכב WE WILL FAIL הופיע בבמות אירופיות רבות, כולל בפסטיבלים כגון CTM, UNSOUND KRAKOW ו-UNSOUND TORONTO. השמעת האלבום תלווה אמנות ויזואלית בפיתוח האמנית עצמה.
 
מופע #2 – מופע מחול
Ramona
pURe
 
מופע הסולו של ראמונה נגבז'ינסקה מתייחס לתפיסת הבמאי הפולני המיתולוגי טדאוש קאנטור את ה-ur-matter (חומר ur הינו  מעין ישות הקודמת לאשליה, גרסה מוקדמת של חלל התיאטרון) ה-ur-matter הוא המפתח לחקר הכוריאוגרפית את גופה שלה. נגבז'ינסקה הופכת את הסוגיה של הפעלת הגוף. היא מנסה לציין את דרישות הגוף, יכולתו לפעול בעצמאות, לשחרר את עצמו ולקבוע לעצמו סדר.

החלפת מה שהגוף דורש במה שהגוף רוצה – החלפה שמעבירה את הסוגיה מתחום המשמעות אל תחום הצרכים, הרצונות והדימויים. אנרגיית ה- ur-material (חומר ur) מכפילה את עצמה, ממלאת את חלל הבמה וחלל האורגניזם.  הגופניות אינה מופיעה עוד ככוח גועש, כלוא ונשלט, אלא כסוג פעולה המווסת את כל השאר. pURe הינו רצף מעגלי אותו ניתן לשחזר או ליצור מחדש, ניסיון לענות על סוגיית הקדמוניות והאפשרויות שהיא פותחת היום.
 
משך המופע: 30 דקות
 
כוריאוגרפיה, רעיון ופרפורמנס: רמונה נגבז'ינסקה
מוסיקה: מקס ריכטר (יצירה מחדש של ארבע העונות של ויואלדי)
תאורה: רמונה נגבז'ינסקה ומסייה פולינקו
הפקה:  !Teatr Maat as part of the Maat Festival. Kantor Now
בכורה: דצמבר 2015 
  
מופע #3  - מופע מחול
Agata
The soft act of killing
יצירה אירונית חריפה וכואבת על ההשלכות, המתח והנזקים שהפעולות שלנו גורמות בעולם כאוטי
 
מופע זה הוא תהליך למידה של מיקום עצמי ואמנותי בתוך מה שנקרא ה"זמנים העומדים בסכנה". העולם הוא בלגן איום. הוא מלא ברעל, בקרינה, ובעוולות. אני לא מתכוונת לגרום לכל סבל, הרס או מוות, אך כשאני פשוט חיה, קונה דברים וזורקת אותם, אני משפיעה השפעה נוראה על הסביבה. אני הבלשית שמגלה איך להיות פושעת, וכך גם האמנות שלי. מהו תפקיד העיסוק שלי באמנות בימים אלה? האם האמנות יכולה לשנות את העולם? האם אני, דרך האמנות שלי, יכולה להודיע לעולם לקחת אחריות? אם אני פושעת, עד כמה המחול שלי פושעת?  מה דרגת הפשע שהוא מבצע?  האם המחול שלי מסוכן? האם, דרך המחול, אוכל ללמוד כיצד להתמודד עם הצרות של החיים והמוות יחד בכדור ארץ פגוע?
 
אגאטה סיניארסקה יוצרת עבודות בכמה צורות – מופעים, אירועים, תרגולים, הרצאות, מופעי וידיאו ועוד. לאחר שהיא ניסתה סוגים שונים של צורות תיאטרון, ולמדה כוריאוגרפיה, כיום היא מפתחת דרכי לימוד פמיניסטיות מהנות ומטפחת את תשוקותיה לכתיבה ושפה, קולנוע ואנימציה ביצירותיה. היא אחת ממייסדות female trouble – קולקטיב המבוסס על חברות, העוסק בזהות, גוף, סוגי פמיניזם, עונג, העצמה, ואהבה. היא מכורה לסיפורת, והיא עורכת את המחקרים שלה, כשהיא ממלאת תפקיד ככלי רטורי, דרך המבנים התרבותיים המיוחסים לה והחרותים בתוכה.  אל כל פעולה שלה, המוזנת ע"י התלבטות תיאורטית מעמיקה, היא ניגשת בלהט, מרותקת, כשהיא פועלת לעתים קרובות לא לבדה אלא בחברת הרפתקאות אנינות ומעולות.
 
מאת:  אגאטה סיניארסקה, אויר, חום, בקטריה, זיעה, עובדות מדעיות, שיח, רגשות, דרמות אישיות, רכילויות, אפסים, מחשבות, מקצבים פנימיים, השתלות, נשים, חיזרים ושאר מינים. 
  
מופע #4 – פרפורמנס
Vala tanz
notes on ness, love and other stuff

קולאז' פרפורמטיבי של תהליך חיים מול תהליכים חברתיים שמתרחשים בסיבו
 
בהפקת Lamella
"דראג קווין" איננה קונבנציה תיאטרלית אלא תגובה סוערת שגלומים בה רחמים.  "קוויר" הינו הגדרה המשתנה והולכת של הזהות העצמית, לא רק מבחינת מיניות אלא גם באסטרטגיות של בחירה וחשיבה אמנותית. זהות אנדרוגנית הינה הצהרה פוליטית, ולא סגנון. פגיעות הינה כוח ולא חולשה. עבודת הכוריאוגרפיה קובעת את נתיב ההתנגדות הרכה והמרד הפיוטי. אמנות הפרפורמנס הינה מצב חירום. שיתוף בסיפור הינו אקט של אינטימיות. הפולחן הינו תהליך המציע אפשרות לאחדות ושיתוף פעולה. עשיית אהבה ואמנות במקום בלתי נראה של חושך, הופכת אותו למקום של אור. כשהעצב מדבר הוא הופך לאושר, הצל הופך לתמיכה, הכעס הינו אינטליגנציה רגשית, והכעס הוא אש, והאש משנה דברים.  העולם כולו הוא לא-כלום יפהפה שהופך להכל".

Valentine Tanz הינו פרויקט כוריאוגרפי ניסויי שיצר Vala Tomasz Foltyn  (וולה טומאש פולטין). עבודה זו היא קולאז' של כל יצירותיו, תהליך חיים/אמנות ללא מורא, המתייחס לתולדות אבותינו הגבישיים, ולאופי הקווירי של התבל, וגם קורא תיגר על האסתטיקה של תרבות הדראג.  צורת ההופעה מתנדנדת בין תיאטרון גרוטסקי, מחול הבעתי, אמנות פרפורמנס והעונג האוראלי של דיבור.
Valentine כבר דיבר על אהבה ועניינים אחרים בוורשה, ליובליאנה, ברלין, גרץ, סן פרנסיסקו, פילדלפיה, פורטלנד, ופריז.
 
וואלה טומאש פולטין הינו אמן פרפורמנס עצמאי, כוריאוגרף פיוטי, הוגה פיזי, אמן האלתור, וגם מנהיג בקהילה, אוצר אמנות, ומפיק, מקראקוב שבפולין.  ככוריאוגרף וכיוצר פרפורמנס הוא מתעניין בגוף הפוליטי והחברתי כהיבטים היוליים של התנגדות, רוך וחסד.

כוריאוגרפיה וקונספט:  וולה טומאש פולטין
עיצוב תלבושות: מארטה סאלה
סאונד, דרמטורגיה:  יוסטינה סטאסיאובסקה
יעוץ קונספט וטקסט: אנטה זוקובסקה
הפקה: Lamella בית האמנויות הקוויריות, קראקוב, פולין 
   
מופע #5
דיג'יי Justina – דיג'יי פרפורמנס
המשך המופע של Valentine Tanz  בבר

 
יוסטינה מתמקדת בקולות, רעשים, "שרייבען שריי", שפה לא-מילולית, שפת גניחות, כדי לפרק את השפה ולהניע את הגוף. היא יוצרת קולאז'ים מצלילים מוקלטים, ומשתמשת בקטעים מוסרטים, קולות, שירה ממשית, ומערבבת אותם עם קטעי בס, אלקטרוניקה ניסויית, וטכנו, ומשלבת בתוכם לחני טכנו, אלקטרו ופופ מוכרים בכוונה למשוך אנשים לערב מועדון הדאדא.  יוסטינה סטאסיאובסקה היא חלק מקולקטיב "לאמלה - בית האמנויות הקוויריות" והיא תסבוכת מהלכת עם משימה – היא יוצרת יחד עם Vala tanzאירוע בכוריאוגרפיה, הופעות פרפורמנס שעבורן היא יוצרת דרמטורגיה קולית. היא גם תיאורטיקנית, סופרת, מתרגמת, כעת דוקטורנטית במחלקה ללימודי פרפורמנס, הכותבת עובדת דוקטורט ב"רעש. האפשרות להציג תפיסת הקול" וחוקרת נושאים בלימודי קול כגון "סמים דיגיטליים", "נשק אקוסטי", עינוי ברעש, וסונוציטולוגיה.
 
Lamellaהינו בית נייד לאמנויות קוויריות – סביבה לאמנים, הוגים, יוצרים. הוא מפרה את ההתפתחות האמנותית, החברתית והתרבותית של קהילת הלהט"בים – קוויריים בקראקוב.  הוא מיישם את משימותיו על ידי הצגות, תערוכות, הקרנות ותיעוד של יצירות אמנים קוויריים. לאמלה יוצר מקום מוגן לשיקוף הזהות הקווירית ועוסק בתהליך השחרור הפוליטי התרבותי והמיני. כקולקטיב המבוסס על חברות, הם מעוניינים בפיתוח צורות אלטרנטיביות של נוהגי קוויריים ופמיניסטיים, וכן בפיתוח כלים בינלאומיים ליצירת אמנות וקהילות, כתגובה למושגים היפר-קפיטליסטיים כגון הדרה, יצרנות ועמל.מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע