סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
2627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה אוגוסט 2021: באים לתיאטרון עכו
 

 
 
התיאטרון יעלה את ההצגות "מחכים לגודו", "שעת אפס", "הזמן הצהוב" ו"ימים מאושרים"


המרכז לתיאטרון עכו מעלה באוגוסט 2021 מבחר הצגות מרתקות וייחודיות, בהשתתפות אמנים ויוצרים מהשורה הראשונה בישראל.

הצגות אוגוסט:

מחכים לגודו             

העלאה מחודשת של ההצגה המיתולוגית 
עלילת המחזה נפרשת על פני יומיים. על תלולית בדרך שוממת ממתינים לגודו שני נוודים, אסטרגון וולדימיר. הם לא זוכרים את עברם, לא יודעים אם כבר חיכו לגודו במקום הזה, ומתווכחים ביניהם אם יגיע בסוף, או שמא עדיף להתאבד. למקום מגיעים גם האדון פוצו ומשרתו לאקי, הקשור אליו ברצועה. כשהם עוזבים, לאחר נאום מבולבל של פוצו וריקוד עלוב של לאקי, נותרים הנוודים בשעמומם. בסיומו של היום מגיח נער ומודיע כי גודו לא יבוא היום, אבל מבטיח שיבוא מחר.

היום השני כמעט זהה ליום הראשון, חוץ מפוצו שהפך עיוור ולאקי שנהיה אילם: ולדימיר ואסטרגון עדיין מחכים לגודו. גם בסיומו של יום זה מגיע השליח של גודו ומודיע כי לא יגיע היום, אלא מחר. גיבוריו של בקט חיים בעולם ללא משמעות וללא תקווה, ומחכים לגודו שיציל אותם מהבדידות, מהרעב ומהייאוש. אבל גודו אינו מגיע והייאוש לא נעשה יותר נוח. בקט כתב את המחזה אחרי מלחמת העולם השנייה כדי לבטא את החרדה הקיומית בעולם מבולבל ומאיים, שבו אנשים איבדו את עולמם והעתיד מפחיד ומעורפל. הבמאי אילן רונן העניק להצגה זווית אקטואלית וחיבר אותה לסכסוך הישראלי-פלשתיני כדי לומר לנו, מה שאנחנו יודעים, שדבר לא השתנה, המצב נעשה קשה ומסובך יותר, הזמן אינו פועל לטובתנו ושני הצדדים המסוכסכים  והמיואשים עדיין מחכים לגודו, לגאולה.

העלאה מחודשת של אחד המחזות המפורסמים והחשובים בתיאטרון המודרני. המחזה נכתב על ידי סמואל בקט ב-1953, הועלה לראשונה בפריז ומאז הוצג אלפי פעמים בכל העולם. על אם הדרך, אי שם בעולם, מחכים שני נוודים מוקיונים טרגיים - קומיים לגודו המסתורי שיגאל אותם. בקט מעמיד את ניסיון החיים האנושי על יסודותיו הראשוניים: ההולדת, המוות והחיים המתמשכים בין שני יסודות אלה. הזמן חולף, התקוות, הייאוש, הניסיון לזכור, המאמצים להתגבר על בדידות, הפחד, הזקנה והרעב. המחזה "מחכים לגודו" הועלה לראשונה בארץ בתיאטרון "זירה" ב 1955. אילן רונן חוזר ומביים את מחזהו של בקט בעיבוד עברי-ערבי אותו ביים לראשונה ב-1984 בתיאטרון חיפה  בהשתתפות מכרם חורי, יוסוף אבו ורדה, אילן תורן ודורון תבורי. 

מאת: סמואל בקט, נוסח ערבי-עברי: אנטון שמאס, בימוי: אילן רונן, שחזור עיצוב מקורי של צ'ארלי ליאון ועיצוב תאורה: חיליק אורגל, תלבושות ואביזרים: נועה דותן, הפקה: תיאטרון יפו. משתתפים: דורון תבורי, מנשה נוי, מוראד חסן, רסאן אשקר והילד יעקוב אשקר.   

חמישי, 5 באוגוסט, שעה 20:00. מחכים לגודו


מחכים לגודו, צילום: רדי רובינשטיין

הזמן הצהוב


על פי "הזמן הצהוב" מאת דויד גרוסמן
20 שנה לאחר מלחמת ששת הימים יזם השבועון "כותרת ראשית" את המסמך מעורר המחשבה "הזמן הצהוב", פרי שבעה שבועות קדחתניים של שיטוטיו של גרוסמן, דובר הערבית, בגדה המערבית. הסופר ביקר במחנות הפליטים, בבתי המשפט, בהתנחלויות, בערים ובכפרים, טרם פרוץ האינתיפאדה הראשונה. הטקסטים בהצגה לקוחים מ"הזמן הצהוב", מראיון עיתונאי עם דויד גרוסמן ומנאום של גרוסמן בטקס יום הזיכרון הישראלי פלסטיני.

משתתפים: ראידה אדוןמנשה נוי, גסאן עבאסמוראד חסן. עיבוד ובימוי: אילן רונן, תפאורה: פרידה שהם, תלבושות: נועה דותן, תאורה: רועי דביר, תרגום לאנגלית: גבי אלדור. הגרסה הבימתית החדשה עלתה במסגרת פסטיבל התיאטרון הבינלאומי Jaffa Fest, בהפקה משותפת של תיאטרון יפו ותיאטרון צוותא. 

חמישי, 12 באוגוסט, שעה 20:00. הזמן הצהוב
  

הזמן הצהוב, צילום: רדי רובינשטיין
 
שעת אפס

הצגה אינטראקטיבית על מערכת החינוך מאז ועד היום
ההצגה, שהינה גם ניסוי אמנותי חוויתי מחזירה את הקהל שהינו חלק בלתי נפרד מההצגה למקום אותו כולם עברו – בית הספר. במשך עשרה חודשים התבוננו וחקרו אמנותית שחקני המרכז לתיאטרון לוד, תלמידים, מורים, מנהלות וכמובן גם את עצמם, ביחס למערכת החינוך שמעלה סימני שאלה רבים ביחס התלמידים למורים, ביחס ההורים למורים, בלחצי המורים והמנהלים מול המערכת ומול התלמידים והמורים. ביחס לערכים עימם יוצאים תלמידים מבתי הספר ורמת המוכנות שלהם לחיים עצמם.

נעשה ברור כי מערכת החינוך, זו שנוצרה עוד בתקופת המהפכה התעשייתית, אינה תואמת את צרכי הדור הזה, דור שיוצא אל היצע עבודות הדורשות יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא. דור שגדל לסביבה ממוחשבת, מהירה, וזקוק לתזוזה ולא לקונספט של ישיבה פרונטלית מול חומר לימודי בלתי נגמר. דור שזקוק לערכים חברתיים יותר משיעורי הליבה ויותר ממדידת אורכה של חצאית כדרך למניעת הטרדות מיניות. נוצרה בעיקר ההבנה כי יש זעקה לשינוי מהותי במערכת החינוך, שינוי מערכתי. גורף. כזה שלא תלוי רק ביוזמתו הברוכה של המורה/ המנהל.

המרכז לתיאטרון לוד הינו מרכז לתיאטרון אחר. בתיאטרון אנסמבל מקצועי החוקר את שפתו האמנותית דרך ועובד עם ובתוך הקהילה. מתוקף כך רוב השחקנים מתגוררים בלוד וסביבותיה, ניזונים מהחומרים הנתונים בעיר, סיפורי החיים של התושבים הגרים בה ומקיימים תיאטרון חוקר במרחבים שונים, בחללים סגורים וגם ברחוב. האירועים התיאטרוניים באים במגע ישיר עם הקהל. 

בימוי והנחיה: פנינה רינצלר, מוזיקה: ליטל מור חיים, עיצוב חלל ותלבושות: אנה שפלנסקי. שחקנים יוצרים: אליאור חיות, אסף ברק, מירית-דוריה היוגל, רחל שטנגל, רונן אדלר, שריאל יגודניק

חמישי, 19 באוגוסט, שעה 20:00. שעת אפס


שעת אפס, צילום: אנה שפלנסקי


ימים מאושרים

מחזה המופת של סמואל בקט 
מחזה על זוגיות ואנושיות, על אהבות והחמצות, על מה שהיה ומה שיכול היה להיות. באתר חשוף, מואר באור בוהק, קבורה וויני עד מותניה מבלי יכולת לזוז. מאחורי התל שרוע ווילי, הבעל, המבלה את ימיו בזחילה על ארבע וקריאת מודעות "דרושים". את הנחמה מוצאת וויני בשגרה יומיומית של מחוות, תפילה וציטוטי שירה, ובמונולוג אינסופי שבעזרתו היא "עוברת את היום". מי הם בני הזוג האלה? מוקדש לזכרו של המורה, הבמאי והמנטור גזה פרטוש שההצגה בבימויו עלתה לראשונה ב- 1986.

מאת: סמואל בקט, תרגום ובימוי: ריקי חיות, ייעוץ אמנותי: נאוה צוקרמן, עיצוב חלל ואביזרים: אריאל טל ארביב, מוזיקה: וואלס "האלמנה העשירה" מאת פרנץ להאר, עיצוב תאורה: יואב בראל, אפקט לבמה: יובל קדם - סטודיו גלילאו. שחקנים: ריקי חיותאברום הורוביץ

חמישי, 26 באוגוסט, שעה 20:00.  ימים מאושרים

ימים-מאושרים-צילום-דוד-קפלן.jpg
ימים מאושרים, צילום: דוד קפלן

הצגות חודש אוגוסט 2021 במרכז לתיאטרון עכו. מחיר כרטיס: 50 ₪. להזמנת כרטיסים: 04-9914222  
לאתר התיאטרון05/07/2021   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע