סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
פסטיבלים שונים
 
פסטיבל תיאטרונטו 2019
 
 
 
תמונות היכן ומתי

12 הצגות יחיד מתחרות על פרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל תיאטרונטו ה-29 
שיתקיים בחול המועד פסח בעכו העתיקה וביפו העתיקה
.


"אב השנה"
מאת : עידו קולטון
משחק : עידו קולטון
בימוי: נועה שכטר
 
"ילד צריך אבא ואמא שחיים באותו בית?
 את קולטת כמה מעוות מה שאת אמרת לי עכשיו"
 
עידו הוא הומוסקסואל צעיר שרוצה להיות אבא. דרך התמודדותו עם מות אביו ועם אמו קשת היום הוא מגלה כי הדרך אל האבהות ארוכה ומפותלת ורצופה מהמורות. איך אפשר להפוך פתאום לאבא? מה צריך בשביל זה? איפה נשאר מקום לאבהות בעולם שמקדש מסיבות, סמים וסקס מזדמן? 


אב השנה צילום: יוסי ירום
  
אואזיס
מאת: אמיר פתר בהשראת הספר "שחר במדבר" - נואל פאורליר
בימוי: חן דוד
משחק: אמיר פתר
 
"במלחמה כל אחד מאבד משהו, לפעמים מאבדים רק את החיים"
השנה היא 1956. בפאריס, עיר האורות של אחרי מלחמת העולם השנייה, השמלות מתקצרות והשנסונים חוגגים. נואל הוא צייר צעיר שמגשים את חלומותיו בפאריס. גר במונמארטר ומצייר על הסיין. אבל הוא גם צנחן במילואים, וכמו רבים מבני דורו הוא נשלח להילחם במורדים האלג'יראים אי שם בחולות הסהרה. הוא לא מרדן גדול, לא אידאליסט ולא קומוניסט, אבל במלחמה, מחוץ למולדתו, מחכות לו דילמות מוסריות שיעמידו אותו בסיטואציה של להיות או לחדול. סיפור על אדם שהסכים לאבד את הכול כדי לא לאבד את עצמו. 


אאוזיס צילום: ז'ראר אלון
  
ז'קוב ז'קוב 
מאת: תמר לוין ע"פי ספרה של ולרי זנתי
במאי: איתי פלאוט
משחק: אוולין הגואל
 
"איפה שהמציאות נגמרת, האמנות מתחילה לחיות"
 
ולרי זנתי מתקשה לכתוב את ספרה השני המספר על בחור אלג'יראי שמתגייס לצבא צרפת במלחמת העולם השנייה. היא מנסה  ללא הצלחה לברוא את דמותו ומחליטה לנסוע  לאלג'יריה לחפש השראה. המסע שלה הוא תהליך כתיבת הספר.
היא יוצרת את רשל, אמו של ז'קוב, שיוצאת עם סלים מלאי אוכל לחפש את בנה החייל, את מדלן, שילדה תינוקת חולה וצריכה לצאת למסע כדי להציל את חייה, את לואיז לאה, נערה יהודייה צרפתייה שברחה מהנאצים ומעניקה לז'קוב לילה אחד של חמלה בין הקרבות. בין כל הנשים האלו מתגלה לה ז'קוב עצמו ועוד גילוי מרעיש אחד שמאפשר לה לכתוב את ספרה.   


ז'קוב ז'קוב צילום: ז'ראר אלון
 
הייתי שם
מאת: מוטי לרנר
בימוי:  איציק ויינגרטן
משחק: יואב דונט
 
לאחר חטיפת קצין צה"ל בידי חמאס במבצע "צוק איתן", מקבל קצין תותחנים פקודות לטווח את תותחי הסוללה שלו על מטרות אזרחיות ברפיח. הוא רואה במו עיניו כיצד פגזי התותחים שטיווח הורגים עשרות אזרחים פלסטינים ופוצעים מאות אחרים. הוא עורק מגדודו ודורש להישפט על מילוי פקודות שדגל שחור מתנוסס מעליהן. הצבא מסרב להעמידו לדין. הוא יוצא למאבק עיקש כדי להעמיד לדין את המח"ט שפקד על ההפגזה ומשלם על כך מחיר כבד ביותר. 


הייתי שם צילום: ז'ראר אלון
  
"המדידן"
מאת: דן וולמן
בימוי: דן וולמן
משחק : שיר שנער
 
"ילד בן שתים עשרה הולך ברחובות. עוד מעט החושך יבוא – רק החושך יבוא לחבק אותו"
 
יוסי מחפש עוקב אחר זוגות כדי לצלם אותם ולזכות בעינוג עצמי. הוא מתעד באקראי רצח בגן ציבורי ומובא בפני חוקר משטרתי בשם גדי, הבטוח שהוא הרוצח. רחלי, אישה רגישה העובדת עם יוסי במרתפי המוזיאון והחוקר גדי, מגלים שבמעמקי המכרות של יוסי יש אוצרות נסתרים ומרבצים של בדידות. 


המדידן צילום: ז'ראר אלון
 
הסלון של סבתא ורדה
מאת: דודי אוחנה
בימוי: מרט פרחומובסקי
משחק: ענת עצמון
 
"אני החלטתי לחיות עם החיים, לא המתים. וכאן בתל אביב חיים עם החיים"
 
רק בגיל 95 נענית ניצולת השואה הססגונית ורדה ציפורי להפצרות בתה ומזמינה לסלון שלה צוות צילום מ"יד ושם" כדי שיגבה את עדותה. אלא שהעדות של ורדה הופכת בהדרגה למשהו שונה לגמרי ממה שהם ציפו. "הסלון של סבתא ורדה" הוא סיפור עצוב ומצחיק על התמודדות עם טראומה, התעקשות על קול אישי ויחסים מורכבים בין הורים וילדים. 


הסלון של סבתא ורדה צילום: ז'ראר אלון
  
פלאפל
מאת: הדס קלדרון ועודד ארליך
בימוי: יוסי ג'וז כהן
משחק: יניב סויסה
 
"כמה אפשר לרדוף אחרי חלום שהוא בכלל לא שלך"
זהו סיפורו של רוני, בנו של מאמן הכדורגל  מספר 1 באור יהודה, שכל חייו חלם על הרגע שייוולד לו הבן שימשיך את הבן שימשיך את דרכו. ואז נולד לו...רוני. רק שלרוני היו חלומות אחרים. ספור על מערכת יחסים מורכבת ומרגשת בין אב, בן, כדורגל והפלאפל שביניהם. 
  

פלאפל צילום: ז'ראר אלון

ירמה
עפ"י מחזה את לורקה
בימוי: ברק בן-דוד
משחק: ענת חדיד
ההצגה היא דו לשונית:  עברית / ערבית.
  
"יש דברים שנעולים מאחורי קירות ולא יכולים להשתנות, כי אף אחד לא שומע אותם"
 
התבוננות בנפשה של אישה הכלואה בין תשוקה לדיכוי ונאלצת לנקוט צעדים קיצוניים במאמץ נואש ואובססיבי למילוי חובת הנשיות המוטלת עליה במסגרת הזרם אליו היא משתייכת.
עיבוד לשחקנית יחידה של הפואמה הטרגית מאת המחזאי והמשורר הספרדי, פדריקו גרסיה לורקה, על אישה המשתוקקת לילד, מנקודת המבט של נשים הגדלות בחברה המקדשת הסתרה. 


ירמה צילום: ז'ראר אלון
  
מקושקשת
מאת: רותם נחמני
בימוי: רותם נחמני ומאיה ביתן
משחק: רותם נחמני  
 
"אני מבטיחה שלא אקח כמובן מאליו את המובן מאליו. אני אשמור על עצמי, אוכל בריא ואשתה מלא מים טוב? הזמן עף ואני מתבגרת וריק לי"
 
שואו קברטי המציג מסעה של אישה שאינה יכולה להרות באופן טבעי. כמיהתה לילד מביאה אותה אל מקומות חשוכים שבין ערגה לכישלון. מציאות שנרקמת בשירותים, שהפכו למקדש קטן ופרטי, בניסיון ליצירת חיים בצל המוות של הפנטזיה. כששקועים עמוק בחרא יוצאת שירה, וכשהסירחון כל כך נוכח הוא הופך להיות ניחוח. 


מקושקשת צילום: ז'ראר אלון
 
שריקה
מאת: יעקב בוצ'ן
דרמטורגיה ובימוי: חנה וזאנה
משחק ועיבוד : הדר גלרון
 
"אם תראו שריקה , מסתובבת לה לבדה ברחובות- היא שלי. תחזירו לי אותה! איבדתי אותה לפני שנתיים וחצי בתאונה, ומאז אני לא מצליחה לחייך..."
 
תמי, בתם יחידתם של ניצולי אוושוויץ, מגלה בגיל 45 שהיא עוד לא הספיקה לחיות. הגילוי המרעיש מגיע דרך גבר זר שנכנס לפתע לחייה, ופותח בנפשה תיבות נצורות.  מה שנראה כ'הזדמנות אחרונה, לפני שמאוחר מדי'... אך האם תמי מסוגלת לאפשר לעצמה לאהוב? ממי היא צריכה לבקש רשות? האם בכלל תוכל להאמין אי פעם שמגיעה לה אהבה?
"שריקה" – היא מונודרמה המביאה את כאבו של הדור השני וחושפת את הפצעים הבלתי נראים של השואה, ואיך הם מחלחלים מדור לדור, דרך סיפור אנושי על אשה שנלחמת על זכותה הטבעית לשמוח, לחיות, לאהוב...

"תהליך תופס מקום"
מאת ובבימוי: אריק אביגדור
משחק: ישי גולן
 
"סיפור על אהבה, על זוגיות, על חברות, על משפחה, על תקווה, על תיאטרון ועל החיים"
 
באמצע החיים, כשהיא מתחזקת קריירה מפוארת, מלהטטת על במות התיאטרון בתפקידים ראשיים בהצגות שונות, מקליטה אלבום ראשון ומנהלת תא משפחתי עם זוגיות מאושרת ושלושה ילדים, הגיעה הבשורה שטילטלה את חייה.
אריק אביגדור, בן זוגה של רמה מסינגר, משרטט ברגישות, בכנות ובהומור את הקשר, האהבה, הזוגיות וההתמודדות עם החיים, המוות ומה שביניהם. 
 
להזיז את השמש
מאת: תרין שלפי
עיבוד ובימוי: חנן ישי
משחק: תרין שלפי
 
"מה פתאום סרטן? מה פתאום גרורות? סליחה, אני רוצה לדעת למי פונים כאן במידה והעלילה של החיים שלי לא מוצאת חן בעיני?!"
 
יום בהיר אחד לפני כשנה וחצי התבשרה תרין, שהיא חולה. הגוש הקטן והבלתי מוגדר קיבל הרבה שמות: ממצא, גידול, ממאיר, SBRCS, או בקיצור, סרטן. בהצגה האוטוביוגרפית – דוקומנטרית, השחקנית שהיא גם הפציינטית, מגלמת את עצמה בסיפור חייה היום. צעד אחר צעד מהבשורה דרך הקרחת, מהגרורה למשפחה, מתגולל הסיפור על התמודדות בהתהוות. הסיפור מלא ההומור, ההמצאה, התקווה והחדווה מערבב באופן המוחשי ביותר בין המחלה והחיים, הסיפור והמציאות. ההצגה והאדם וכל המציאות הביזארית הזאת, ממש כמו הבבואה התיאטרלית שלה, מתרחשים בחייה של תרין ממש עכשיו. כל יום קצת. 


להזיז את השמש צילום: ז'ראר אלון
 
הצגות אורחות

יוסל רקובר מדבר אל אלוהים
מונודרמה מאת  צבי קוליץ
בביצוע: שמואל עצמון – וירצר
תרגום לעברית:עדה פלדור
עריכה לבמה שמואל עצמון-וירצר ומוטי סנדק
קונספט אמנותי, ובימוי: מוטי סנדק
עיצוב חלל ותלבושות: איתן לוי
תאורה : מישה צ'רנבסקי ואינה מלקין
מוסיקה:אבי בנימין
וידיאו ארט: תמיר אלתרמן
הפקה: תיאטרון הנפש
 
יהודי בשם יוסל רקובר. אדם שאיבד את אשתו וששת ילדיו בעת התקוממות גטו ורשה, מתאר את שעותיו האחרונות של הגטו ושורדיו האחרונים באמצעות דפי צוואה לדורות הבאים שנמצאה בתוך בקבוק בין הריסות הגטו. 


יוסל רקובר מדבר אל אלוהים צילום: ז'ראר אלון
  
גלגוליו של הטקסט "יוסל רקובר מדבר אל אלוהים"
בשנת ,1946 בעודו ספון בחדר בית מלון בארגנטינה, כתב צבי קוליץ ביידיש את הסיפור "יוסל רקובר מדבר אל אלוהים", עבור גיליון יום הכיפורים לעיתון "דער יידישע צייטונג". כעבור שנה, הסיפור מתפרסם בשנית, הפעם בניו יורק, בתרגום לאנגלית וללא שם המחבר. מכאן ואילך קיבל הסיפור חיים משל עצמו.
 
בשנת 1953, בתל אביב, הונחה מעטפה על שולחנו של המשורר ועורך כתב העת היידי "די גאלדענע קייט", אברהם סוצקובר, עליה רשום: "צוואה שנכתבה בגטו וורשה". על הטקסט או המעטפה לא נרשמה המילה "סיפור", או שם המחבר וגם לא מקור העיתון הארגנטיני שבו התפרסם הסיפור לראשונה.
 
בשנת 1954 ערך אברהם סוצקובר, את הטקסט הזה ופרסם אותו ביידיש ב"די גאלדענע קייט", כתב העת החשוב ביותר בשפת היידיש שלאחר השואה, כמסמך אותנטי שנמצא בתוך בקבוק בין חורבות גטו ורשה. סיפור זה תורגם בינתיים לגרמנית, צרפתית , אנגלית, הולנדית ופולנית  ועורר הדים עצומים והתרגשות גדולה בכל מקום בו פורסם ,אף נקרא על ידי אנשי רוח רבים, ביניהם תומס מאן, יצחק בשביס - זינגר והפילוסוף היהודי הנודע עמנואל לוינס.
 
צבי קוליץ הגיב מיד לפרסומים האלה וטען כי הוא זה שחיבר את הסיפור וכי אין זה מסמך דוקומנטארי כלל, למרות כל זה האשימו אותו בזיוף וטענו כי הוא נוכל ומתחזה. בסופו של דבר נחשף הסיפור המקורי שפורסם בארגנטינה, וכך הוכר צבי קוליץ כמחברו.

Talking to me
מופע ספוקן וורד מוסיקלי תיאטרלי

יצירה וביצוע: מיכל מזר
מוסיקה: נהר מואב ומיכל מזר
ליווי מוסיקלי: נהר מואב
ויז'ואלס: אירה פוקסי

"יש רק מקום אחד שבו אני לא רוצה להיות בשליטה -
במיטה!"

 
זהו מסע תעוזה של אישה, להגיד את כל מה שהיא רוצה - על תשוקה, על פחדים, על מיניות, על גברים, על יצירה. לשיר את מה שביום יום אין לו מקום. לקט קטעים, מנהמת ליבה של הפרפורמרית, מלווים במוסיקה חיה, משולבים טקסטים מקוריים, שירים ידועים ומוסיקה שנכתבה במיוחד. בין שירה לדיבור, בין גרוב למונולוג, בין התרסה לשיתוף, בין פצע לצחוק. מופע סולו חצוף, בטווח שבין מוסיקה לתיאטרון. התיאטרונטו ה-29, חול המועד פסח, ביפו העתיקה ובעכו העתיקה, 21-24 באפריל 2019
טלפון לרכישת כרטיסים 09-8945957

מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע