אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
מוזיקה
לוח האירועים 2021 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
2627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה מענקים לעובדים בענפי המוזיקה
 

 
 
הקרן המשפחתית של ענבר ומריוס נכט מתגייסת לטובת העובדים בענפי המוזיקה, שחוו פגיעה כלכלית קשה ביותר בעקבות משבר הקורונה


חבל הצלה לעובדי המוזיקה

הקרן המשפחתית של ענבר ומריוס נכט מתגייסת לטובת העובדים בענפי המוזיקה, שחוו פגיעה כלכלית קשה ביותר בעקבות משבר הקורונה.
 
הקרן תעניק ליותר מ-700 נגנים, טכנאי תאורה, טכנאי הגברה, מנהלי הצגה ובק-ליינרים מכל רחבי הארץ מענק מיוחד בגובה של כ-5,000 ש"ח לאדם. רבים מהעובדים הם פרילנסרים או עצמאים, שאינם נהנים מרשת ביטחון סוציאלית או דמי אבטלה.

המענק יועבר ישירות לחשבונות הבנק של העובדים בהתאם לקריטריונים שנקבעו. העקרונות למתן המענקים נקבעו בין השאר בהיוועצות עם אגף התרבות המחלקה למופעים של עיריית תל אביב-יפו, לאור מעורבותה הרבה של העירייה בתמיכה באמנים בעת משבר הקורונה ובהיכרה את צרכי הקהילה האמנותית. הרשימה כוללת כאמור כ-700 עובדים מכל רחבי הארץ.

הקרן מעמידה לטובת הפרויקט סכום ראשוני של כ-3.5 מיליון ש"ח, מתוך מטרה לרתום גופים נוספים - פרטיים וממשלתיים - כדי להרחיב את מספר האנשים שיהיו זכאים לסיוע.


ענבר ומריוס הכט, צילום: נחמן רוזנברג

נחמן רוזנברג
, מנכ"ל הקרן: "תעשיית המוזיקה הישראלית מורכבת, בנוסף לאמנים וליוצרים, ממאות עובדים המצויים ביומיום הרחק מאור הזרקורים. עבודתם המסורה ואהבתם הגדולה למוזיקה מאפשרת לציבור הרחב להנות מיצירה ומפריחה של מוזיקה ישראלית. רבים מהם משתכרים שכר-מינימום והם נמנים עם הקבוצות שחוו את הפגיעה הקשה ביותר במשבר הקורונה. הסיוע שהקרן תעניק להם מהווה תמיכה כלכלית והכרת תודה".

הקרן, שהוקמה על-ידי עו"ד ענבר נכט, הגדילה מאוד את פעילותה במהלך משבר הקורונה. בין היתר יזמה הקרן הקמת מוקד ייעודי לתמיכה בקשישים במהלך המשבר, בשיתוף עם ארגון "איחוד הצלה". הקרן גם הזניקה את הקמפיין לגיוס כספים לארגון לקט-ישראל, להענקת ארוחות חמות לרבבות נזקקים, במסגרת זו גויסו לפרויקט שמונה מיליון ש"ח. בנוסף, מעניקה הקרן ייצוג משפטי פרו-בונו לעצמאים ואמהות חד-הוריות שנפגעו ממשבר הקורונה. הקרן גם מימנה קמפיין במגזר החרדי להסברת חשיבות השמירה על הנחיות משרד הבריאות וכמו כן הקימה רשת היסעים ארצית לחולי סרטן במהלך תקופת הסגר בה הושבתה התחבורה הציבורית.

מריוס נכט הוא איש עסקים ישראלי, ממייסדי חברת צ'ק פוינט ויו"ר החברה. בדירוג פורבס לשנת 2012 נכט מוקם במקום ה-11 ברשימת עשירי ישראל.

 

בקשה להענקת מענק קורונה

פרק א' - כללי

1.               על רקע משבר הקורונה שפגע ביכולתם של אמנים לקיים מופעי במה בתקופה זו, מוזמן מי שעוסק באופן קבוע במתן שירותי במה להופעות של זמרים תל אביבים ואשר עומד בקריטריונים המצטברים המפורטים להלן (להלן: "איש הבמה") להגיש בקשה לקבלת מענק אישי מיוחד  בסך 5,000 ₪ (חמשת אלפים ₪) (להלן: "המענק"), וזאת באמצעות חתימה על התצהיר הרצ"ב בפני עורך דין ומסירתו עד לתאריך 21/5/2020 למייל helpingmusicisrael@gmail.com   ובכפוף לכל יתר תנאי מסמך זה. המענק יועבר עד 31/5/20.

2.               משיקולי נוחיות מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך הוא חל במשמע על כל יחיד ללא הבדל מין.

פרק ב' – קריטריונים להגשת הבקשה למענק

3.               איש במה מוגדר כמי שמעניק שירותי במה באחד המקצועות הבאים (להלן: "שירותי הבמה"):

     טכנאי הגברה;  טכנאי תאורה;  נגן;  זמר ליווי; מנהל הצגה;  בקליינר.

4.               ואלה הם הקריטריונים ותנאי הסף להגשת בקשה למענק:

4.1.             איש הבמה מספק שירותי במה באופן קבוע להופעותיו של זמר המתגורר בקביעות בתל אביב יפו לפחות 180 יום בשנה ואשר כתובתו הרשומה של הזמר במשרד הפנים היא בתל אביב יפו נכון ל 1-5-2020 (להלן: "הזמר"). מובהר כי אין חשיבות לכתובת מגוריו של איש הבמה אלא אך ורק לכתובתו של הזמר שהוא מספק לו את שירותי הבמה.

4.2.             הביטוי "זמר" כולל גם צמד או להקה, בתנאי שלפחות 50% מחבריהם עונים על הקריטריון הנ"ל של מגורי קבע בתל אביב יפו.

4.3.             הזמר הוציא לאור בעבר לפחות אריך נגן אחד.

4.4.             איש הבמה העניק לזמר שירותי במה כנותן שירותים ראשי או חלופי לפחות בעשרה (10) מופעי במה פתוחים לקהל רוכשי כרטיסים שהתקיימו בפועל באולמות המיועדים לפחות ל - 300 צופים במהלך התקופה 1-3-19 עד 28-2-20.

4.5.             נגן או זמר ליווי שהוא שותף קבוע בלהקה וחלק אורגני ממנה לא מוגדר כאיש במה לצורך מסמך זה. מנגד, נגן או זמר ליווי שאינו שותף קבוע בלהקה ואינו חלק אורגני ממנה, מוגדר כאיש במה אם הוא משתתף בהופעותיה כשכיר או כעצמאי בתמורה לתשלום סכום קצוב בגין כל הופעה בכפוף לכל יתר הקריטריונים שבמסמך זה.

4.6.             איש במה שפועל באמצעות חברה בע"מ הנמצאת בשליטתו המלאה רשאי להגיש את הבקשה באמצעות אותה חברה בע"מ.

פרק ג' – העדר מחוייבות משפטית

5.               הענקת המענק נעשית כמחווה של רצון טוב ואין בה כדי ליצור התחייבות משפטית הניתנת לאכיפה מצידו של איש הבמה, בין אם הוא עומד בקריטריונים ובין אם לאו, בין אם הוא הגיש בקשה לקבלת המענק ובין אם לאו, בין אם בקשתו אושרה ובין אם לאו.

6.               היענות או סירוב לבקשת המענק כפופים לשיקול דעתו של מי שמונה לצורך זה על ידי מעניק המענק, ללא צורך לנמק את החלטתו.

7.               מסמך זה אינו מהווה חוזה לטובת אדם שלישי כמשמעו של ביטוי בפרק ד' (סעי 34) לחוק החוזים (חלק כללי) התשל"ג-1973, ואף אדם אינו זכאי לטעון כי הוקנתה לו זכות שבדין לקבל את המענק מכוחו של מסמך זה ו/או בגין פעולות או העדר פעולות שינקטו או לא ינקטו מכוחו.

8.               בלי לגרוע מהאמור לעיל, מעניק המענק שומר לעצמו את הזכות בכל עת, לפי שיקול דעתו וללא צורך לנמק את החלטתו –

8.1.             לא להעניק את המענק לאדם כלשהו, בין אם הוא עומד בקריטריונים ובין אם לאו, בין אם הוא הגיש בקשה לקבלת המענק ובין אם לאו, בין אם בקשתו אושרה ובין אם לאו.

8.2.             לבטל או להפסיק את מבצע הענקת המענק כולו או חלקו ו/או לשנות את תנאיו ו/או לשנות את סכום המענק.


 14/05/2020   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע